Egy ősi irat azt állítja, hogy Japánban van Jézus sírja

Ősi irat, japán Jézus legenda, Takenoucsi tekercs

Egy ősi irat szerint, egy észak-japán hegyi faluban található Jézus Krisztus sírja, aki ráadásul nem is 33 évesen halt meg, és leszármazottai is vannak!

Észak-Japán egyik távoli sarkában, egy meredek domb lapos tetején fekszik egy pásztor sírja, aki két évezreddel ezelőtt telepedett le ott fokhagymát termeszteni. Beleszeretett egy gazda Miyuko nevű lányába, és három gyerekük született, majd 106 éves korában meghalt. Singó hegyi falucskájában Daitenku Taro Jurai néven emlékeznek rá. A világ többi része Jézus Krisztusként ismeri őt. A japánok többnyire buddhisták vagy sintoisták, és egy 127,8 milliós nemzetben körülbelül 1 százalék vallja magát kereszténynek.

Singót évente körülbelül 20 000 zarándok és pogány keresi fel. Mind Jézus sírjára kíváncsiak, valamint a helyi múzeumra, ami tele van vallási ereklyékkel. Vannak, akik részt vesznek a tavaszi Krisztus Fesztiválon is, amely több felekezetű rítusokból áll, és kimonóba öltözött nők táncolnak a sírnál.

Jézus sírjához vezető útjelző tábla (Fotó: flickr.com)
Jézus sírjához vezető útjelző tábla (Fotó: flickr.com)

Jézus az „elveszett éveit” Japánban töltötte

A helyi folklór szerint Jézus 21 évesen ment először Japánba, hogy teológiát tanuljon. Ez az úgynevezett „elveszett évei” alatt történt, amely 12 éves hiányosság az Újszövetségben. Leszállt a nyugati parti kikötőben, Amanohashidate-ben, és egy nagy mester tanítványa lett a Fudzsi-hegy közelében, megtanulva a japán nyelvet és a keleti kultúrát. 33 évesen visszatért Júdeába Marokkón keresztül, hogy prédikáljon.

Jézust a római hatóságok letartóztatták, és eretnekség miatt keresztrefeszítésre ítélték. Ám becsapta a hóhérokat azzal, hogy helyet cserélt a Bibliában nem említett öccsével, Isukirivel. Jézus, hogy elkerülje az üldözést, visszamenekült Japánba két emléktárggyal: testvére egyik fülével és Szűz Mária hajfürtjével. Ezeket Jézus sírhelye mellé temették el.

Jézus sírhelye (Fotó: wikimedia)
Jézus sírhelye (Fotó: wikimedia)

Singóba érve Jézus visszavonult a száműzetésbe, új identitást vett fel és családot alapított. Állítólag a rászorulók szolgálatában élte le az életét. Amikor Jézus meghalt, testét négy éven át egy dombtetőn hagyták szabadon. A korabeli szokásoknak megfelelően csontjait összeszedték és egy sírba temették – ugyanabba a földhalomba, amelynek tetején ma fakereszt áll és kerítés veszi körül. Noha a japán Jézus nem tett csodát, mégis szentként tisztelik.

Jézus sírjának tetején ma fakereszt áll és kerítés veszi körül (Fotó: wikimedia)
Jézus sírjának tetején ma fakereszt áll és kerítés veszi körül (Fotó: wikimedia)

Egyes elméletek szerint, a sírokban valójában 16. századi misszionáriusok holttestei vannak. A keresztény evangélisták először 1549-ben érkeztek Japánba, de a befolyásért és a japán megtérőkért folytatott keserves belharc 1614-ben a vallás országos betiltásához vezetett. Ez több mint 200 évig tartott, amíg az elszigetelt Japán 1868-ban meg nem nyitotta kapuit a nyugat felé. A kereszténység szórványközösségekben maradt fenn, ami talán megmagyarázza, miért nem gyakorolják Singó úgynevezett keresztény hagyományait a régió többi részén.

A legendás ősi iratot maga Krisztus diktálta – állítólag

Singó Krisztus-kultuszának kulcsa egy tekercsben rejlik, amely állítólag Krisztus utolsó akarata és végrendelete, amelyet egy falusinak diktált le, amikor haldokolt. Aztán a történészek szerint 1935-ben vagy 1936-ban egy Takenoucsi Kijomaro nevű sintóista szektaalapító találta meg Singóban a családja által őrzött tekercseket, majd azok alapján a sírhelyet. A „Takenoucsi tekercsek” állítólag Krisztus további kalandjait is bemutatja, aki Singót nevezte meg végső nyughelyének.

Jézus lediktálta végrendeletét, amikor még nem is létezett az írott nyelv (Fotó: flickr.com)
Jézus lediktálta végrendeletét, amikor még nem is létezett az írott nyelv (Fotó: flickr.com)

Érdekes módon ezek az iratok a második világháború során megsemmisültek, a múzeum szerint csak a modern átiratok maradtak fenn. Még érdekesebb, hogy Jézus a japán yayoi korszakban „élt”, a kezdetleges civilizáció idején, ahol nem volt írott nyelv.

Junichiro Sawaguchi, a Singóban élő családok egyik legidősebb tagja, akit Krisztus közvetlen leszármazottaiként tartanak számon, ugyanúgy ünnepli a karácsonyt, mint bármely más ünnepet, soha nem járt templomban, és nem olvasta a Bibliát. „Buddhista vagyok” – mondta a Smithsonian Magazine újságírójának.

Arra a kérdésre, hogy hisz-e a Jézus-Japánban élt legendában, Sawaguchi megrázza a fejét, és azt mondja: „Nem tudom”. A japánok meglehetősen tapintatosak amikor véleményt nyilvánítanak, különösen a vitás témákban, de valószínűleg nem mondhat egyértelműen véleményt, mert bármit is mond: annak komoly következményei lennének.

Fotó: pixabay.com

Ha tetszett a cikk, oszd meg másokkal is!