Ez jelenleg az egyik legnépszerűbb spirituális sorozat a Netflixen. Az Egy másik énem 2. évada további kihívások elé állítja a három főszereplőt, akiket kísért a múlt és szembe kell nézniük a transzgenerációs traumáikkal.
Az Egy másik énem első évadában megismerünk három török nőt, akik elválaszthatatlan barátok, de mindegyiküket sújtja valamilyen válság, ami miatt romba dől az addigi életük. Sevgi (Boncuk Yilmaz) rákos lett, Leyla (Seda Bakan) elveszíti a jólétet, amiben élt és elfogatóparancs van a férje ellen, Adát (Tuba Büyüküstün) pedig megcsalja a férje és nem kapja meg az álommunkát. A három nő végül egy tengerparti kisvárosban köt ki, ahol megismerkednek egy spirituális tanítóval, aki családállítással foglalkozik, és ami segít felfedni az őket sújtó transzgenerációs traumákat, amik hatással vannak a jelenlegi életükre.
Az Egy másik énem 2. évadában folytatódik a gyógyulás a múltbeli traumákból
Az Egy másik énem 2. évada pár hónappal később folytatódik az első évadhoz képest. Ada újra összejön az ex-férje előtti nagy szerelmével, akivel egyre jobban belebonyolódnak a se veled, se nélküled viszonyba. Sevgi minden erejével küzd a rák ellen, ami azt eredményezi, hogy elüldözi magától a férjét. Leyla pedig kénytelen szembenézni azzal, hogy pénz és férj nélkül, jóformán egyedül kell felnevelnie a gyermekét. Egyre több a nehézség, a kihívás a főszereplők életében, és mindez azt jelenti, hogy bőven van min dolgozniuk a lányoknak.
Ám a családállítások során nemcsak az ő múltjukat és hozott traumáikat ismerjük meg, hanem a többi mellékszereplőét is, amitől csak még jobban megértjük azt, miért viselkednek úgy, ahogy. Abszolút követhetően történnek a jelenetváltások a múlt és a jelen között, és teljesen érthetően magyarázzák el, hogy a múltban történt események miként hatnak a jelenre és hogyan alakították az ember személyét. Ahogy a Netflixes Egy másik énemből kiderül, a transzgenerációs traumáink hatással vannak a kapcsolatainkra, az egészségünkre, a karrierünkre és a lelki állapotunkra is.
Egy igazán jó spirituális sorozat a Netflixen
A spirituális sorozat előnyére válik maga a családállításnak a témája, ami egy módszer a sok közül, ami segíthet a transzgenerációs traumák feloldásában és egyáltalán felhívja ennek a fontosságára a figyelmet. Kifejezetten reálisan mutatják be azt, ahogy a folyamat történik, ami sokak számára megfoghatatlan és értelmezhetetlen, ahogy Adának is az volt, amíg ki nem próbálta és meg nem tapasztalta a működését, ami után képes volt nyitni a spirituális világ felé.
Amellett, hogy az Egy másik énem 2. évada szórakoztat, továbbra is motiválja a nézőt, hogy foglalkozzon az önfejlesztéssel, fedezze fel a múltját, a családi hátterét, hogy tudatosan éljen, és ne hagyja, hogy a múltja, a transzgenerációs traumák tönkre tegyék az életét. Az már tényleg csak hab a tortán, hogy a három lány között rendkívül működik a kémia, és az összetartásukat, az egymás iránti szeretetüket látva sokan gondolhatnak arra: bárcsak nekik is lenne két ilyen jó barátja.
Aki felül tud emelkedni azon, hogy alapvetően egy hétköznapi szerelmi és családi drámának vagyunk a szemtanúi, illetve három nő útkeresésének, annak kimondottan élvezhető lesz az Egy másik énem, mert a családállítás és a spiritualitás mélységet ad a történetnek. Főleg azoknak lehet még érdekes ez a sorozat, akiket érdekel a transzgenerációs trauma.
Fotó: unsplash.com